navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Jak správně vybrat brýle pro dítě

Jak správně vybrat brýle pro dítě

Moderní způsob života přináší ve zvýšené míře výskyt očních vad nejen u dospělých, ale i u dětí. Změnu kvality vidění u dítěte je potřeba včas odhalit. Dětské oko se totiž vyvíjí do věku 7-8 let. V této době už je vývoj zrakového aparátu více méně ukončen, mozek je nastaven na určitý způsob vnímání okolí, mnohdy i nesprávný. Dítě vám samo neřekne, že špatně vidí, ale je několik možností, jak vadu včas odhalit. Kromě pravidelných prohlídek u praktického lékaře je to vizuální kontrola rodičů nebo např. otestování zraku dítěte bezkontaktní kamerou Plus-
optiX. Pozitivní nálezy by pak měly být konzultovány u dětského nebo odborného očního lékaře, který dítě vyšetří a doporučí případné léčení.

Pokud se tedy ukáže, že dítě trpí nějakou oční vadou a tudíž potřebuje brýle, je dobré přistupovat k věci pozitivně. Dítě snadněji vstřebá nošení brýlí v případě, že je situace nastavena jako kladná pomoc. Musí mít pocit jistoty, a proto v žádném případě nejsou na místě „lamentace“ nad vzniklou situací.

Co se týče samotného výběru brýlí s dítětem v oční optice, je dobré počítat s tím, že i ve věku 3-4 let je dítě osobností a může mít zcela odlišné parametry výběru než jeho rodiče. Správně vyměřená oční korekce a správný výběr brýlí musí dítěti nastolit nerušený rozvoj všech potřebných zrakových funkcí. Nechte dítě vybírat si brýle podle jeho vkusu. Pochopíte, jakou barvu upřednostňuje, je-li pro něj důležitá značka brýlí, motiv obrázku, kombinace barev, materiál apod. Je dobré děti pozitivně motivovat, doladit pak brýle např. stejně barevným trikem nebo jinými doplňky. Ujišťujte je o tom, že jim „to sluší“ a brýle jsou kamarád a pomůžou jim k tomu, aby oči dobře viděly na televizi, při čtení knížky, malování, v kině a občas i na „ten“ tablet… Můžete společně brýle pojmenovat nebo „pořídit“ brýle oblíbenému medvídkovi. Je také dobré od začátku nastolit režim nošení brýlí. Potřeba je nošení zautomatizovat, nezapomínat na ně. Dítě si potom přestane např. při hře či malování brýle uvědomovat a je v podstatě vyhráno….

Vzhledem k větší pohyblivosti a hravosti dětí je potřebné při výběru brýlí klást důraz na bezpečnost a ochranu očí. Brýle mají být lehké, pevné, odolné vůči náročnému zacházení. Brýlové obruby mohou být z oceli, titanu nebo speciálního plastu. Brýlové čočky jsou pak plastové s antireflexní úpravou, popř. z ještě odolnějšího polykarbonátu. Důležitá je taky velikost, posazení brýlí na obličeji a stabilita jak na nose, tak za ušima. Dětské brýle by neměly být malé (dítě se může dívat mimo ně a nebude dosaženo potřebného léčebného efektu), ale ani velké (kloužou, nemají správnou oporu na obličeji dítěte). Stranice brýlí je nutno častěji upravovat, aby brýle měly stabilitu, ale také naopak netlačily. Pomocí přídavných silikonových „brzdiček“ nebo gumiček je u některých brýlových obrub možno zabezpečit je proti pádu např. při sportu. U větších dětí je možno při pohybových aktivitách používat také kontaktní čočky.

Hezké, lehké, pohodlné a bezpečné brýle nemohou být zadarmo. Nechte si poradit od zkušených odborníků (v některých očních optikách se na dětskou klientelu přímo specializují). Zdravotní pojišťovny dnes dětem do 15 let na brýle určitou částkou přispívají. V dobré optice vám rádi vysvětlí, jakou část nákladů a jak často přebírá vaše zdravotní pojišťovna.

A co říci závěrem: Pořiďte vašim dětem brýle, které budou rády nosit a budou vyhovovat jejich potřebám směrem ke zdravému vývoji jejich zraku. Podporujte je v pravidelném nošení brýlí, překonávejte s nimi případné počáteční těžkosti. Děláte jim tak velkou službu pro jejich budoucí kvalitní vidění!

Komentáře

Publikováno: 25.6.2018