navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Kontaktní čočky – co jste možná nevěděli

Kontaktní čočky – co jste možná nevěděli

Kontaktní čočky a ochrana před UV zářením
UV záření nepůsobí negativně pouze na pokožku, ale také na struktury oka. UV záření může poškozovat spojivku, rohovku, oční čočku i sítnici. Kontaktní čočky vyrobené z materiálu s UV filtrem poskytují ochranu před slunečními paprsky, i přesto doporučujeme především v letních měsících zrak chránit kvalitními slunečními brýlemi.

Peroxidové roztoky versus multifunkční roztoky
V České republice se prozatím používají především víceúčelové čistící roztoky, které čočky dezinfikují a odstraňují z povrchu čočky mikroorganismy a usazeniny, tak aby bylo možné další den čočku použít. Jednokrokové a dvoukrokové peroxidové čistící systémy mají širší pole působnosti v likvidaci mikro-organismů. Výzkumy prokazují nižší výskyt komplikací u nositelů, kteří k čištění a dezinfekci používají peroxidové roztoky.

Plavání a kontaktní čočky
Převážně ve vodních nádržích, ale i v bazénech se mohou nacházet mikroorganismy, které mohou způsobit záněty rohovky a spojivky. Ideální variantou pro tento sport jsou jednodenní kontaktní čočky, které minimalizují riziko infekce oka. Při plavání v kontaktních čočkách je dobré používat krycí plavecké brýle. Nárazová vlna může kontaktní čočku z oka odplavit. Při používání jiných než jednodenních kontaktních čoček je důležité jejich důkladné očištění po odchodu z bazénu.

Nutnost kontrol
Pravidelné kontroly u nositelů kontaktních čoček jsou nezbytné. V rámci kontrol sledujeme usazení kontaktních čoček, refrakční stav oka a hlavně se snažíme předejít komplikacím, které by mohly vést k poškození až ztrátě zraku. Mnoho změn se děje zpočátku zcela bezbolestně, proto apelujeme na nutnost pravidelných kontrol.

Děti a kontaktní čočky
Kontaktní čočky nejsou ve srovnání s kvalitními značkovými brýlemi o mnoho dražší, nelze proto opomenout ani fakt, že brýle v rukou dětí mají menší životnost. Střídání nošení brýlí a kontaktních čoček, zejména při dynamických aktivitách, zvyšuje nejen životnost brýlí, ale také bezpečnost dětí. Významnou výhodou je také psychologický dopad – u některých dětí mohou kontaktní čočky zvýšit sebevědomí, dítě pak raději korekční pomůcku využívá a lépe se zapojuje do sportovních aktivit. Děti jsou velmi přizpůsobivé, čím dřív je zahrnuto čištění a péče o kontaktní čočky do každodenního hygienického rituálu, tím lépe si je osvojí a přenáší do dospělosti. Před první aplikací kontaktních čoček je bezpodmínečně nutné, aby jejich nošení schválil oční lékař. Pro první aplikaci kontaktních čoček u dětí je dále nutná spolupráce rodičů. Ideální variantou pro děti jsou jednodenní kontaktní čočky, u kterých zmíněné čištění odpadá, protože použité kontaktní čočky se, po vyjmutí z oka, prostě vyhodí do koše.

Komentáře

Publikováno: 25.6.2018