navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Historie brýlových čoček a brýlových obrub

Historie brýlových čoček a brýlových obrub

RODENSTOCK, pojem který se do povědomí nositelů brýlí začal zapisovat v roce 1877.

Tehdy Josef Rodenstock se svým bratrem Michaelem založili ve Würzburgu společnost Optische Werk G. Rodenstock. Ta se od začátku soustředila na výrobu vlastnoručně navrhovaných měřících přístrojů, brýlových čoček a brýlových obrub.

Prvního velkého úspěchu dosáhla společnost na konci 19. století, kdy Josef Rodenstock patentoval tzv. „diafragmatickou čočku”, která zbavila své nositele rušivých odlesků a stala se jedničkou na trhu.

Následně byly uvedeny na trh čočky chránící nás před škodlivým UV zářením, nabídka se dále rozšiřovala o první bifokální čočky, o brýle bez obrouček, cvikry a monokly.

Po 1. světové válce v době ekonomické krize nastartovala společnost svou produkci, díky perfektnímu technickému a odbornému zázemí. Zajímavostí je, že nemalou měrou tomu napomohla i divadelní kukátka.

V 60. letech se Rodenstock stává vůbec první značkou, která pro propagaci svých výrobků oslovuje filmové hvězdy. V této době se staly legendou brýle rocco, které v roce 2014 slavily svůj triumfální návrat v rámci kolekce rocco by Rodenstock. V roce 1968 uvádí firma Rodenstock, jako vůbec první výrobce brýlových čoček, na evropský trh tzv. samozabarvovací čočky. ColorMatic tvoří významnou část portfolia firmy a tímto produktem se Rodenstock i nadále řadí mezi absolutní špičku.

V následujících letech jsou brýlové čočky Rodenstock testovány i v extrémních podmínkách expedicemi v Himalájích.

Skutečným milníkem se však pro firmu Rodenstock stal rok 2000. Rok, ve kterém poprvé uvedla na trh individualizované čočky řady “Impression ILT” (Individual Lens Technology).
Tato revoluční technologie poskytuje na základě hodnot mezipupilární vzdálenosti, rozteče vrcholu rohovky, sklonu obrub brýlí a úhlu jejich očnic naprosto unikátní možnost brýle plně individualizovat. Není divu, že za tímto účelem firma Rodenstock vybudovala zcela nový závod. Nachází se ve Frankfurtu nad Mohanem a jedná se o vůbec nejmodernější závod na výrobu brýlových čoček v Evropě.

Na přelomu milénia se firmě Rodenstock podařilo v oblasti technologie výroby progresivních čoček nechat veškerou konkurenci daleko za sebou. V celosvětové premiéře totiž představila čočky řady Impression® s technologií DNEye®, které nositelům brýlí jako vůbec první umožnily stoprocentní využití jejich konkrétního zrakového potenciálu. Díky unikátní technologii EyeLT® je firma Rodenstock až do dnešních dnů i nadále jediným výrobcem schopným zakalkulovat individuální zobrazovací vady lidského oka do libovolné pohledové osy, to vše se zohledněním šířky zornice.

NE každá brýlová čočka se může pochlubit rodokmenem
NE každá brýlová čočka má skvělé zobrazovací schopnosti
NE každá brýlová čočka se dokáže pochlubit svými individuálními vlastnostmi ve vztahu ke svým uživatelům

Ústředí společnosti, založené již roku 1877, se nachází v Mnichově, celosvětově přitom však firma zaměstnává na 4 500 osob. Její zastoupení, dceřiné společnosti a distribuční partneři sídlí ve více než 85 zemích. Společnost provozuje celkem 15 výrobních závodů ve 13 zemích, přičemž jeden z největších výrobních závodů je v Klatovech v Plzeňském kraji.

U příležitosti oslav svého 140. výročí představuje letos Rodenstock limitovanou edici brýlových obrub, za jejichž vývojem stojí celá desetiletí nejrůznějších inovací. I ony stejně tak jako brýlové čočky Rodenstock mohou být vaší součástí a do budoucna i hodnotným sběratelským kouskem.

Komentáře

Publikováno: 30.10.2017