navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Vidění po čtyřicítce aneb vyměníme v oku vše, co je možné?

Vidění po čtyřicítce aneb vyměníme v oku vše, co je možné?

Dnešní medicína již svede neuvěřitelné věci. Není se tedy čemu divit, že máme pocit bezproblémové výměny různých částí našeho těla. Jednoduše se vše dá poopravit, zlepšit, omladit. Tento trend se logicky nevyhnul ani očím. Očima vnímáme téměř 80 % všeho, co se kolem nás děje a tím je i dána velká pozornost vědců, lékařů i veřejnosti na výkon a systém očí.

Po překročení věku čtyřicet let dochází u očí k některým přirozeným fyziologickým změnám, které nelze zastavit. Tyto změny nám způsobují v dalším životě určitý diskomfort, jako nutnost užívat brýle na čtení. Všichni, kdo dosáhli tohoto věku to znají: zvykání si na brýle, které doteď nenosili, hledání a zapomínání brýlí, časté poškození brýlí při manipulaci s nimi, neustálé sundávání a nasazování… Je více než jasné, že pokud by se dalo vše vrátit nějakým zásahem zvenčí, uvítal by téměř každý tento zásah – operaci. Tato změna, zhoršené čtení na blízko, se týká každého. Když se do této zhoršené situace ještě zamíchá nějaká nemoc oka, je motivace k operaci intenzivní. Nejčastěji se setkáváme s tzv. šedým zákalem (čočka v oku se postupně stává nepropustnou pro světlo – je to pohled přes zamlžené sklo).

Pacient má zjednodušeně možnost výběru mezi novou oční čočku jednoohniskovou (na jednu vzdálenost – nejčastěji do dálky) nebo tzv. multifokální (na blízko, střed i dálku). Právě uvedené nitrooční multifokální čočky jsou předmětem velkých diskusí. Řeč je především o jejich kvalitě zobrazení a případných reklamacích nových uživatelů. Tyto speciální čočky si lze představit jako terč na střelnici, kde se s každým kroužkem od středu terče mění skokem vždy dioptrie na čtení, střed a na dálku.

Právě na hranicích těchto změn přichází k narušení kvalitního vidění (fyziku nelze obejít). Uživatel vidí následně různé zkreslení, které nelze odstranit, a které mu při různých denních a nočních situacích zhoršuje vidění. K nejčastějším pocitům, které operovaní uvádějí, je neostré vidění a vidění s duchy (pozorované předměty mají různě velké a intenzivní duchy – zdvojení). Další je tzv. oslnění, kdy se udává zhoršené vidění za denního intenzivního světla, stejně jako tzv. efekt duhy u nočního vidění (barevné kroužky okolo světelných zdrojů) a další. Uvedené komplikace lze jen velmi složitě nebo vůbec odstranit. Každý, kdo se rozhoduje o případné výměně oční čočky by si měl nechat vše dobře vysvětlit a zvážit možné riziko správného typu nové čočky. Tato změna je v podstatě konečná a další život může být třeba 40 let dlouhý. Vše si pořádně promyslet a mít dostatek poctivých informací se vyplatí. Medicína skutečně dokáže mnoho (to je určitě dobře), ale ne vždy je vše optimální.

Komentáře

Publikováno: 13.4.2017