navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Jen kvalita ochrání váš zrak

Jen kvalita ochrání váš zrak

Tento článek bude věnovaný již mnohokrát zmiňovanému tématu „sluneční brýle“ a to z toho důvodu, že důležitost ochrany očí stále podceňujeme! Sluneční brýle by přece měly být nedílnou součástí našeho života a to nejen jako módní doplněk, ale především jako pomocník chránící náš zrak.

Doporučujeme tentokrát navštívit oční optiku, kde vám zajistí nejvyšší kvalitu slunečních brýlí a odborně poradí. Z optiky si neodnesete brýle, které mohou vaše oči spíš poškodit, jak se může stát při koupi brýlí na tržnici nebo v drogerii. Levné brýle sice mají tmavou barvu, ale to je tak vše. Zabrání oslnění, ale zornice se za tmavou barvou roztáhne a pohltí ještě mnohem více škodlivého UV záření. Než levné brýle, které mají nedokonalé optické zobrazení, zkreslují a propouští část UV záření, to raději žádné.

Rozhodujícím faktorem při výběru slunečních brýlí by měla být hodnota UV filtru. Proto dejte přednost takovým, které jsou opatřeny UV filtrem s označením 400. Ty jsou schopny zachytit až 99 % škodlivého slunečního UV A a UV B záření. Čím nižší UV filtr u brýlí zvolíte, tím více své oči vystavujete riziku jejich poškození.

A jaká je hrozba pro vaše oči? Z krátkodobého hlediska může vysoký účinek UV záření způsobit zánět spojivky, projevující se světloplachostí, slzením a bolestí očí. A dlouhodobým a nebezpečnějším působením UV záření může vzniknout šedý zákal, rakovina kůže očních víček, poškození sítnice nebo rohovky. Dochází také k nebezpečné degeneraci centrální části sítnice, která odpovídá za detailní a barevné vidění. Navíc působení škodlivého UV záření působí takzvaným kumulativním efektem, tzn. co si za celý život nastřádáme, ve stáří bohužel sklidíme v podobě předčasného šedého zákalu či jiného závažného očního onemocnění. Ve vyšším věku nám ze života ubude spousta aktivit a je zbytečné si předem odepřít poklidné čtení, či sledování televize kvůli očním komplikacím.

Pokud se tedy konečně rozhodnete ke koupi kvalitních slunečních brýlí, je potřeba si na začátku uvědomit, k jakému účelu by měly sloužit (městské, módní, do auta, na sport…). Přinášíme pár odpovědí na nejčastější otázky kladené našimi zákazníky při výběru brýlí.

Rozhodl jsem se tedy pro sluneční brýle do města? To je ta nejméně komplikovaná možnost, v optice najdete nepřeberné množství značek, stylů, barev i velikostí. Zde platí pravidlo čím větší, tím lepší. Vetší brýle poskytuji vyšší ochranu očí a především očního okolí, které má velmi jemnou a tenkou kůži a vznikají zde nepěkné pigmentové skvrny.

Rozhodl jsem se ke koupi brýlí do auta? U této varianty doporučujeme zaměřit se na kvalitu a vlastnosti brýlových slunečních čoček a volit takové, které jsou k řízení přímo určeny. Především zmíníme polarizační čočky, které eliminují nepříjemné a nebezpečné odlesky. Navíc pokud jsou opatřeny antireflexní úpravou, dojde k odstranění nežádoucího odrazu vašeho oka na vnitřní straně skla, což bývá poměrně rušivý jev u slunečních brýlí bez této povrchové úpravy.

Rozhodl jsem se ke koupi brýlí na sport? Sportovní odvětví je velmi široké a přesně tak je i široká nabídka sportovních slunečních obrub a různých typů skel. Správným výběrem vždy zohledníme konkrétní potřeby a očekávání nositele. Obecně jsou sportovní brýle většinou prohnuté, aby dolehly co nejblíže k očím, při vyšších rychlostech (jízdě na kole, bruslích…) jsou tak oči chráněny i před nepříjemným prouděním vzduchu.

Pro všechny, kteří nosí dioptrické brýle by měla být známá skutečnost, že lze vyrobit sluneční dioptrické brýle ve všech možných dioptrických kombinacích a dnes už i do téměř všech modelů slunečních obrub.

Neutrácejte za zbytečnosti a kupte si kvalitní sluneční brýle, je to opravdu investice k nezaplacení.

Komentáře

Publikováno: 13.4.2017