navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Sportovní dioptrické brýle s minimem omezení

Sportovní dioptrické brýle s minimem omezení

Činností, při kterých člověk používá brýle, je mnoho. Jednou z těch nejpříjemnějších, která nám umožní zrelaxovat, odpočinout si psychicky, načerpat nové síly, vyplavit z těla dávku adrenalinu nebo si jen tak užívat, je sport. Existují sporty, při kterých jsou brýle doslova nutností (potápění, horolezectví), ale pak i sporty, kde jsou brýle vhodným a důležitým doplňkem i ochranným prvkem. Jako vše prochází určitým vývojem, tak i sportovní dioptrické brýle dosáhly dalšího vývojového stupně.

Nás sportovně založené jedince už po dlouhé a na sníh bohaté zimě teď na jaře čeká velká změna. Odložili jsme lyžařské vybavení a už na nás čekají krásně zelené greeny, klikaté silnice, cyklostezky, procházky v přírodě, zdolávání vrcholků hor, plavání v moři a některé z nás dokonce i léééétání… nebo jiné adrenalinové aktivity.

Pro nás všechny, kteří k těmto aktivitám potřebují dioptrické brýle, by mělo platit, že první kroky vedou do oční optiky. Zde nám zkušený optometrista nejprve stanoví správnou korekci (potřebujeme přece při hře vidět golfový míček, na kole pak ve vysoké rychlosti správně odhadnout vzdálenost překážky, na procházce po horách se pokochat úžasným výhledem, a co teprve ostrý pohled z ptačí perspektivy ze sportovního letadla nebo padáku…).

Po tomto základním kroku je vícero možností, jak při sportu ostře vidět, ale zároveň i ochránit zrak před sluncem i případnými úrazy. Stále existuje velká skupina lidí, která nedá dopustit na kombinaci kontaktních čoček a ochranných slunečních brýlí. Tato varianta není špatná, pouze se musí klást větší důraz na hygienu. Dalším stupněm je pak možnost sportovních brýlí s dioptrickou vložkou. Tyto „sety“ umožňují snadnou výměnu např. různě zbarvených zorníků pro různé povětrnostní podmínky a různé sporty, samozřejmostí jsou UV filtry, polarizace, vrstvy proti zamlžování, samozabarvování, vysoká mechanická odolnost apod.

Pro mě jako pro „brýlatého“ sportovně založeného člověka se ale vrcholem staly sportovní brýle s dioptrickou korekcí přímo v aerodynamicky vytvarované sportovní čočce (např. RX od Bolle) z velmi trvanlivého materiálu (TRIVEX) s antireflexem, možností různých barevných variant, která na základě individuálních vstupních parametrů (dioptrická hodnota, prohnutí a náklon brýlové obruby) nabízí maximálně přesné zobrazení bez zkreslení. Dioptrický rozsah už je velmi široký (od +6 dpt do -8 dpt), jsou vyráběny ve formě astigmatické i multifokální (vidění na všechny vzdálenosti). Praktické jsou i nastavitelné stranice a nosníky brýlových obrub, CARBO GLAS – speciální vrstva proti poškrábání, hydrofobní a oleofobní vrstvy na vnější straně zorníků, díky nimž nedochází k usazování nečistot, potu a vody, B-MAX technologie zajišťuje díky zaoblení skel unikátní výhled do všech stran.

Tak tedy pojďme na TO! Buďme na jaře a v létě opět aktivní a užívejme si přesného a kvalitního pohledu přes svoje nové sportovní brýle!

Komentáře

Publikováno: 13.4.2017