navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Zlepší nám oční cviky zrak?

Zlepší nám oční cviky zrak?

Dnešní život nabral na obrátkách a nikdy v minulosti nebyly oči namáhány tak intenzivně jako nyní. Vše začalo érou chytrých telefonů a počítačů. Náš zrakový systém není svou evolucí připraven na tak silné a měnící se zatížení. Rychlé změny pohledu mezi dálkou a krátkou vzdáleností, změny pohledů vpravo a vlevo. Intenzivní a měnící se osvětlení. Velké obrazovky, malé mobily, dlouhá práce na počítačích, jednoduše digitální vzdálenost. Lze tedy oči nějakým způsobem na tyhle měnící se podmínky trénovat?

Na téma očních cviků, které odstraní dioptrie nebo zlepší zrak bylo popsáno již mnoho knih. V těchto knihách najdete zaručené postupy, díky nimž se zbavíte brýlí. Pohled kolem nás v každodenním životě říká ovšem něco jiného. Co vše je tedy možno cvičením zlepšit? Podívejme se jednoduše na oko, co způsobuje jeho zrakovou vadu – dioptrie nutné ke korigování zhoršeného vidění. Na dioptriích oka má největší podíl jeho délka a zakřivení rohovky. Zjednodušeně: pokud je dospělé oko délky 24 mm, je bez korekce (bez brýlí). Když oko naroste delší, je oko krátkozraké a korigujeme ho mínusovými skly. Při kratším oku je oko dalekozraké a korigujeme ho plusovými čočkami. Z anatomie oka je patrno, že cvičením velmi těžko změníme délku oka nebo jeho zakřivení. Změnit tedy dioptrie nebo tím definitivně odstranit brýle je velmi komplikované až nemožné. Na kvalitním a dynamickém vidění se podílí také svaly, a to uvnitř oka (umožňují nám vidět ostře – zaostřují na různé vzdálenosti), a vnější okohybné svaly (umožňují nám pohledy do různých stran dále a blíže). Tento celý mechanizmus cvičit lze a je možno zlepšovat jeho rychlost a vytrvalost.

Komu může cvičení očí skutečně prospět? Několik příkladů: student gymnázia na základní škole velmi často odkládal brýle, když si psal domácí úkoly. Umožňovala mu to jeho oční vada – krátkozrakost. Výsledkem tohoto dlouho trvajícího postupu je, že se snížil výkon a flexibilita svalu uvnitř oka. Nyní na gymnáziu, kdy musí často měnit pohledy do dálky na tabuli a následně do sešitu na poznámky je velmi rychle unaven a vyčerpán, nedokáže se dlouhodobě soustředit. Další příklad: řidič, který nesnáší delší jízdy na dovolenou a po dvou hodinách řízení je vyčerpán a potřebuje přestávku. Nebo programátor, účetní a kdokoliv, kdo je hodiny denně u počítače. To jsou případy, kdy je možno vhodnou kombinací cvičení zlepšit kvalitu vizuálního systému a pomoci mu dosáhnout rovnováhu, vyšší odolnost proti přetížení a tím také zvýšit každodenní komfort.

Pokud tedy máte bolesti očí a jste si jisti, že vaše brýle jsou správné, je možno zeptat se v kvalitních očních optikách na možnost tréninkového programu pro vaše unavené oči. Je nutno počítat, že tak jako v posilovně není výsledek vidět za týden, je tomu podobně i u tréninku očí. Mnoho cviků je možno používat jako prevenci k únavě a k lepšímu dennímu komfortu. Cviky jsou často velmi jednoduché a stačí je provádět denně max. 10 minut.

Pokud se tedy rozhodnete pro možnost zlepšit svůj zrak cvičením, svěřte se zásadně do rukou odborníků. Nevhodné cvičení je nejenom bez výsledků, ale může dojít i ke zhoršení celé situace.

Komentáře

Publikováno: 13.4.2017