navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Jedny brýle nestačí

Jedny brýle nestačí

Výrobci brýlových čoček na trh v poslední době uvedli spoustu nových produktů a s nimi i tolik možností, jak se vám brýle mohou přizpůsobit. Například brýlová skla chránící před modrým světlem, skla pro řidiče, skla pro práci s digitálním zařízením, skla, která mohou být zabarvená, prohnutá skla kopírující vaše sportovní brýle. Když se přidají tisíce brýlových obrub, vzniká opravdu široká škála možných brýlových kombinací. Ale kolik párů brýlí skutečně potřebujete?

Ať už dáte na novou technologii, nebo instinktivní rozhodnutí, faktem je, že v brýlích se musíte cítit dobře. Dioptrická pomůcka by měla držet krok nejen s vaším osobním stylem, ale především s tím, co děláte, a s vašimi nároky na vidění. Ptát se, kolik brýlí byste měli používat je stejně osobní, jako se ptát na počet párů bot, jež nosíte. Rozpačité pohledy některých zákazníků při výběru brýlové obruby však naznačují, že je mnohdy jednodušší vybrat si právě boty než nové brýle.

To je také důvod, proč je důležité při pořizování brýlí úzce spolupracovat se svým očním specialistou. Zkušení optici a optometristé vám rádi při výběru obruby poradí a na základě rozboru vašich každodenních činností doporučí, jaký typ brýlí je pro vás vhodný.

Brýle na každý den

Nezáleží, zda používáte brýle do dálky, na blízko, nebo na všechny vzdálenosti. Vzhledem k tomu, že vám pomáhají perfektně vidět zhruba 17 hodin denně, nenechávejte jejich finální výběr jen náhodě. Celodenní brýle by měly být vaší osobní záležitostí. Měly by vám slušet a měly by charakterizovat vaši osobnost, nebo váš aktuální styl. Funkčně by měly perfektně sloužit vašemu zraku, čehož lze dosáhnout jejich přizpůsobením činnostem, které děláte během dne nejvíce.

Trávíte-li hodiny řízením auta, vyplatí se vsadit na brýlové čočky pro řidiče. Umožňují bezpečnější a pohodlnější řízení na dlouhé trati ve dne i v noci a navíc jsou určeny ke každodennímu nošení. Díky designu čočky a speciální povrchové úpravě umožňují lépe reagovat na měnící se světelné podmínky, eliminují oslnění a usnadňují změny pohledu mezi přímým pohledem, palubní deskou a zrcátky.

Brýle na ven

Skupinu outdoorových brýlí charakterizují především sluneční brýle. Sluneční brýle byste měli mít určitě. UV ochrana je pro vaše oči nezbytná, a to nejen během slunečných dnů. Škodlivé paprsky pronikají i skrze zataženou oblohu a stejně tak i v zimních měsících. Pokud potřebujete dioptrickou korekci zraku, ale nechcete do druhých brýlí investovat, vyzkoušejte samozabarvovací čočky. Dáte-li přednost klasickým slunečním brýlím, neochudíte se o větší variabilitu jejich vzhledu. Sluneční brýle jsou jedním z prvků, které podléhají aktuálním trendům a kterým je ve světě módy věnována obrovská pozornost.

Brýle pro větší zrakové pohodlí

Není to jen mladá generace, která velkou část dne používá chytré telefony, tablety či počítače. Tyto přístroje pomáhají lidem všech věkových kategorií a na rozdíl od tištěných medií vydávají nepřirozeně vysoký podíl modrého záření, proti němuž se díky speciální povrchové úpravě brýlových čoček můžeme chránit.

Navíc pracovní vzdálenost s těmito digitálními zařízeními je krátká. Jen se sami zamyslete, do jaké vzdálenosti od nosu umístíte svůj telefon při čtení sms zprávy. Pro lidi starší 30 let je při pohledu na tak krátkou vzdálenost zapotřebí většího očního úsilí. Pokud toto úsilí trvá několik hodin denně, mohou být výsledkem unavené a vysušené oči. Speciální brýlové čočky zmírní tuto únavu a pomohou vám při čtení na krátké vzdálenosti.

Pro nositele multifokálních brýlí nebo brýlí na čtení, kteří tráví velkou část dne prací u počítače, jsou často pohodlnější brýle na počítač (s pracovními brýlovými čočkami). Jsou vytvořeny na základě ergonomických požadavků práce za psacím stolem a uzpůsobeny na potřebné pohledové vzdálenosti.

Sportování si vyžaduje ochranu očí z několika důvodů. Nejčastěji jsou to fyzikální vlivy – vítr, písek, možnost nárazu předmětu do oka – a pokud sportujete venku, přidává se navíc ochrana před UV zářením. Ne vždy těmto nárokům vyhoví vaše každodenní nebo sluneční brýle. Některé aktivity (např. golf, jízda na kole) se navíc stanou příjemnějšími při pohledu přes brýle, které zvyšují kontrast, snižují oslnění, nebo umožní pohled i v okrajové zóně brýlí.

Brýle pro radost

Kromě nositelů, kteří sní o neviditelných brýlích, je zde stále větší skupina těch, jež se na nákup brýlí opravdu těší. Šanci vyjádřit svůj vlastní styl a sladit brýle s oblečením a aktuální náladou si nenechají ujít. Naštěstí pro ně máme opravdu obrovský výběr krásných brýlových obrub. Brýle dolaďte správným odstínem brýlového skla, polarizací nebo zrcadlovým efektem a buďte i nadále s dioptriemi trendy.

Náhradní brýle

Pokud nosíte dioptrickou korekci, znamená to, že bez brýlí vidíte buď mizerně, nebo vůbec. A to je jedním z důvodů, proč je nutností mít brýle náhradní. Spousta z vás si toto uvědomí, až když je pozdě. Jediné brýle, které máte, neslouží. Příčiny mohou být různé – rozbili jste je, ztratili jste je, zapomněli je na střeše auta, v šatně ve veřejném bazénu, někdo vám je ukradl. Dlouhodobí nositelé brýlí mají situaci jednodušší tím, že mohou jako náhradní brýle na krátkou dobu použít své staré brýle. Nicméně záleží pouze na vašem rozhodnutí, zda a kolik chcete do náhradních brýlí investovat.

A jak to máte vy? Oblékáte si stejné oblečení každý den? Ne? Tak proč nasazovat neustále jeden pár brýlí?

Komentáře

Publikováno: 13.4.2017