navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Kancelářský syndrom / Office Eye Syndrom

Kancelářský syndrom / Office Eye Syndrom

Kancelářský syndrom = Office Eye Syndrom není klasickým onemocněním, ale produktem celodenního sledování monitorů, notebooků, tabletů či telefonů. Potíže, které si těmito aktivitami přivodíme a nebudeme jim věnovat patřičnou pozornost mohou našim podceněním být začátkem onemocnění. Proto je konzultace s očním lékařem či optometristou více než vhodná.

Office Eye Syndrom je pojem, se kterým se setkáváme v médiích snad každý den. Zní to již skoro jako klišé, dokud se nás to skutečně nezačne týkat. Kolem 30 % současné populace dříve nebo později tyto potíže zaskočí.

Za posledních 30 let se naše pracovní aktivity přesunuly z osobní komunikace na tu méně osobní – počítačovou. Často tedy mluvíme o digitálním věku.

Zásadní změna pohledových vzdáleností a převážná část dne strávená v uzavřených místnostech je pro naše oči nepřirozená a zatěžující.

A co volnočasové aktivity? Nejste vy a vaše děti opět u internetu na všech možných sociálních sítích? Jakou část dne u těchto „pomocníků“, „hraček“ trávíte?

Lidské oko se před miliony let dívalo hlavně do dálky, bylo ve vlhkém a čistém prostředí. Zdá se, že násilná změna životního stylu ho zaskočila.

Proč vlastně?

Dálka je pro systém obou očí vzdálenost od 5 metrů do nekonečna. Při pohledu na tyto vzdálenosti není potřeba, aby oční svaly musely pracovat, pokud jsme bez brýlí nebo s těmi správnými brýlemi.

Od 5 metrů blíže začínají svaly doostřovat a probíhá stáčení obou očí na sledovaný detail. Je zaměstnáno několik očních svalů. Pokud je tedy vaše hlavní pracovní vzdálenost mezi 30-80 cm, a to po celou pracovní dobu, nutíte oko k zátěži, která se rovná těžké práci horníka v dole. Vzniká oční stres.

Jak tedy vašim očím pomoci?

Kontrolou – měřením zraku, dioptricky a svalově nevyvážený systém očí pracuje pod stresem.
Kontrolou – hygieny pracoviště, důležitá je kontrola pohledových vzdáleností, intenzity osvětlení, čistoty klimatizace. V praxi to znamená, že u pracovního stolu sedíme v co nejpřímější poloze, k textu máme ideálně 30-50 cm a k monitoru 60-80 cm.
– na ploše monitoru by se nemělo střetávat současně denní a umělé osvětlení;
– pokud možno na odpolední hodiny zmírněte intenzitu modrého světla a nechte pracovat filtry. Ti, kteří nosí brýle s antireflexní úpravou si mohou tyto filtry dopřát již na nich;
– klimatizace by měla být podpořená zvlhčením vzduchu a pravidelně čištěna;
– pravidelné přestávky a relaxační cviky jsou také nezbytnou součástí prevence;
– pokud upřeně sledujeme plochu monitoru, snižujeme nevědomky frekvenci mrkání, měly by tedy následovat pravidelné pauzy či alespoň změny pohledových vzdáleností.

Použití vhodných zvlhčujících kapek a vitamínů je také jedna z možností úlevy a prevence.

Ne ale každá „umělá slza“ nám přinese efekt, a pokud ano, pouze krátkodobý. Na trhu jsou ale produkty, které jsou vyvíjeny s cílem pomoci nám v co nejdelším intervalu. S odborníky se o nich můžete jistě poradit.

Mějte na paměti, že nejlépe je zjistit příčinu a potížím předcházet. V našich očních optikách přicházíte do kontaktu s odborníky a ty vaše oči zajímají.

Komentáře

Publikováno: 6.10.2016