navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Vyplatí se kupovat “levné” brýle?

Vyplatí se kupovat “levné” brýle?

Už na základní škole jsme se učili, že prostřednictvím zraku získáváme až 80 % všech informací. To činí ze zraku (oproti hmatu, čichu, sluchu a chuti) našeho nejdůležitějšího spojence v komunikaci a fungování v okolním světě. Kvalitně a komfortně vidět je každodenním základem při všech našich činnostech, jako jsou například nakupování, řízení automobilu, práce na PC, sledování TV, psaní SMS, hraní si s dětmi, jízda na kole nebo lyžování… i teď, při čtení těchto řádek, využíváte především zraku.

To, že vidíme, většina z nás bere, bohužel, jako samozřejmost. Například k zubaři jsme se naučili chodit 2x za rok na preventivní prohlídky. Ale kdy jsme si nechali překontrolovat zrak? Na oční většinou jdeme, až když nastanou nějaké problémy. A přitom platí, že zubní náhrady docela slušně fungují, byť pro mnohé s výhradami. Ale oční náhrady, s těmi opravdu neuvidíme NIC.

Když už tedy cítíme, že nám zrak dostatečně kvalitně neslouží (ať je to neostré vidění, bolesti a únava očí, tlak v oblasti „za očima“ nebo i opakující se migrény), vyrazíme k lékaři. Necháme se změřit a do ruky dostaneme předpis. A s ním potom zamíříme do optiky.

Už samotný výběr místa, kde nám mají pomoci, může ovlivnit to, jak budeme spokojeni. Pokud si zvolíme optiku podle velikosti slev, které na nás už z dálky útočí z výloh, lze očekávat, že i uvnitř těchto „taky optik“ to bude o podbízení levných řešení a slev namísto toho správného produktu. Pokud ale jdeme podle referencí a doporučení od známých a přátel, můžeme si poblahopřát k prvnímu kroku na cestě ke kvalitnímu a pohodlnému produktu.

V optice pak zjišťujeme, že ceny za to, že opět uvidíme, se mohou značně lišit. Jak je to možné? Jednoduše. Každý jsme jiný. Každý máme jiné potřeby, jiné nároky a jiné možnosti. Když si jdeme koupit třeba nové kalhoty, řešíme jejich velikost, barvu, střih, materiál, značku… Pokud si máme vybrat správné typy brýlových skel, měl by se optik zajímat nejen kolik máme dioptrií a kolik peněz v kapse, ale také o to, v jakých obrubách je budeme nosit a poradit nám s jejich výběrem (jak mi tyto obruby „sedí“, tedy sklon očnice, vzdálenost skel od očí, jaký mám oční rozestup atd.). Zároveň jej musí zajímat, jak budu brýle používat, jestli 16 nebo 2 hodiny denně, jestli hodně čtu, pracuji na PC, řídím auto, také jak trávím volný čas (koníčky, sportovní aktivity…). To vše jsou významné faktory, na kterých závisí, zda s vybranými skly budu spokojen nebo je následně uložím do šuplíku.

Jeden příklad za všechny. Škoda Favorit je jistě nám všem známé vozidlo. Někteří jsme v něm jeli, někteří jej i řídili. Když tento automobil přišel na trh, patřil k tomu nejlepšímu, co na našich silnicích jezdilo. Ano, ještě i dnes nás celkem úspěšně přemístí z bodu A do bodu B. Ale v porovnání s například dnes novou Octavií, která nabízí nemálo moderních bezpečnostních a technických vymožeností, máme zcela jasno, kde a jak se budeme cítit pohodlněji a bezpečněji, a ve kterém vozidle bychom se s celou rodinou vydali na výlet raději.

A obdobné to je i v případě nabídky v oblasti brýlových čoček. Pokud nakupujeme ve slevě, s velkou pravděpodobností dostaneme něco, co sice splní podmínku, že s tím uvidíme lépe, ale nebude to splňovat podmínku toho nejlepšího pro naše oči, podmínku kvalitního a komfortního vidění.

Jaký je tedy závěr? Ať už nakupujeme elektroniku, spotřební zboží, parfémy, oblečení nebo potřebujeme lépe a více vidět, vždy můžeme najít i (po pravdě většinou podezřele) levné produkty. Pokud takový produkt koupím, je nutné si uvědomit, že s tím „levným“ produktem budu muset nějakou dobu také žít. A díky tomu, že jsem se rozhodl ušetřit, žiji s menší mírou komfortu, užitku, bezpečí a do jisté míry taky prestiže. Dobře zvažme, jestli je „levný“ nákup opravdu levným, protože u brýlí platí, že lépe a pohodlně vidět znamená lépe a spokojeněji žít.

Komentáře

Publikováno: 6.10.2016