navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Cestování a vaše oči

Cestování a vaše oči

Cestování je bezesporu fenoménem dnešní doby. Od běžných dovolených a služebních cest po ČR a nejbližším okolí až po extrémní cesty do dalekých exotických míst. Každá cesta je vždy spojena s očekáváním dle svého cíle. Každá cesta dle své náročnosti také klade nároky a potřeby na naše oči. Jde nejenom o pobyt v cílovém místě, ale i samotnou cestu příslušnými dopravními prostředky.
Velká část cestování se dnes odbývá prostřednictvím letadel. Jak naše oči reagují na změnu tlaku, nadmořskou výšku? Všeobecně je známo, že s nadmořskou výškou mimo jiné klesá množství kyslíku, které je obsaženo ve vzduchu. Na kyslík reaguje rohovka našeho oka. Tuto skutečnost velmi dobře znají nositelé kontaktních čoček – je to důvod, proč je potřeba kontaktní čočky odkládat, aby rohovka získala potřebné množství kyslíku pro svou správnou funkci. Nedostatek kyslíku pro rohovku se projevuju nejdříve ve zhoršeném vidění a pokud tato situace je dlouhodobá, dochází k postupnému prorůstání cév do rohovky. Letecká přeprava běžně probíhá ve výškách okolo 10 tisíc metrů nad mořem. Pro bezpečnost i fyziologické zdraví se tlak v letadle nastavuje zhruba na nadmořskou výšku 2 500 – 2 800 m. Je to, jako byste si udělali výlet lanovkou na Lomnický štít ve Vysokých Tatrách. Díky tomuto opatření nejsou oči v letadle extrémně namáhány, jsou jenom vysušovány klimatizací a celkovou vlhkostí vzduchu v kabině.

Poměrně častým důvodem potíží s očima na cestách je klimatizace aut. Intenzivní užívání klimatizace může vést k vysoušení oka a tím k lepšímu přístupu bakterií a následně povrchovým nemocem oka. Klimatizace je také v případě špatné údržby dokonalým zdrojem bakterií a virů.

Bakterie a viry jsou na cestách obecným problémem. Dodržování hygieny je základním předpokladem. Mnoho turistů, kteří měli potíže na cestách s očima, si komplikace přivodili od různých zábradlí v metru, klik na toaletách… Jednoduše sahat špinavou rukou do očí se nevyplácí.

Nesmíme také zapomínat na UV záření. Bez rozdílu, zda jde o letní nebo zimní dovolenou. UV záření dokáže poškodit povrch rohovky a vyřadit na tři dny z aktivit dovolenky nebo jiné cesty. Doporučení je tedy jednoduché. Mít s sebou vždy brýle sluneční nebo dioptrické, které splňují přísný požadavek 100% UV ochrany.

Co tedy obecně doporučit před cestou s ohledem na oči:
– mít jasno o zdravotním stavu očí, neponechat náhodě drobné příznaky zhoršeného vidění nebo zdravotního stavu;
– pokud nosíte dioptrické brýle, je důležité mít s sebou náhradní verzi brýlí nebo kontaktních čoček, při cestě letadlem mějte brýle u sebe a nedávejte je do kufru, který nemusí být vždy s vámi v letadle;
– dodržujte hygienu, obzvláště v exotických destinacích;
– je dobré mít vždy s sebou kapky do očí pro možnost si oči zvlhčit nebo vypláchnout;
– při aktivním pobytu na cestách a dovelených chraňte oči vždy i před možností mechanického úrazu jako jsou letící prach a hmyz;
– nepodceňujte UV záření;
– pokud je to možné, vždy se dobře informujte o místě, kde je cíl vaši cesty.

Komentáře

Publikováno: 6.10.2016