navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Bezpečné řízení v silničním provozu

Bezpečné řízení v silničním provozu

Motorismus prodělal za poslední desetiletí mnoho změn, které přinesly nová a výkonnější auta, celou řadu elektronických ovládacích prvků a technologických vymožeností. Většina inovací v automobilovém průmyslu umožňuje nám řidičům více komfortu s většími možnostmi a potěšením z jízdy. Všechny tyto vymoženosti zároveň vytvářejí vyšší nároky na nás řidiče, abychom dokázali reagovat rychleji, orientovat se v prostoru, ovládali počítač v našem automobilu a zvládali často náročné dopravní situace díky zvyšujícímu se počtu automobilů. Každý řidič tedy potřebuje velmi přesně vidět, co se děje kolem jeho automobilu, jaký elektronický systém má zapnutý nebo co se právě zobrazuje na displeji jeho vozidla. Abychom si mohli jízdu v autě opravdu vychutnat, je nevyhnutelné, abychom viděli velmi dobře. Při jízdě automobilem je dobré vidění klíčové pro rychlé reakce na nenadálé situace a mnoho řidičů kvalitu zraku bere na lehkou váhu.
Mnozí z nás si myslí, že vidí dostatečně dobře. Dobrou zkouškou toho, zda dobře vidíme, je porovnání vidění přes den, kdy je kolem nás mnoho světla a vidění večer nebo za snížených světelných podmínek, tedy za deště nebo při stmívání.

Pokud je pro vás mnohem horší vidění za snížených světelných podmínek, pak není něco v pořádku a je vhodné si nechat zkontrolovat zrak a prověřit možnosti vidění za různých světelných podmínek.

Dalšími faktory, které ovlivňují pohodlí za volantem, jsou například nepříjemné odlesky od protijedoucích vozidel anebo kvalita vidění do stran, tedy perfektní vidění pro sledování bočních zrcátek nebo pohybu na krajnici silnice.

Co ovlivňuje naše vidění při řízení motorových vozidel?

Snížené světelné podmínky

Naše oko (konkrétně zornice) reaguje na různou intenzitu světla. Za dne je průměr zornice malý, v noci nebo za šera se zvětšuje. V důsledku zvětšené zornice dochází ke zhoršení vnímání kontrastů, detailů a odhadu vzdáleností. Proto také mnozí z nás neradi řídí např. v noci.

Oslnění od protijedoucích vozidel

Oslnění od umělého světla při intenzivním přímém slunečním záření nebo večer od protijedoucích vozidel zejména od moderních LED nebo xenonových světlometů snižuje kontrastní vnímání oka, a tím dobrou viditelnost pozorovaných objektů.

Široké zorné pole, dokonalé vidění na zpětná zrcátka a palubní desku

Bezpečné řízení je o rychlém zhodnocení dopravních podmínek. Pokud střídáme vidění na různé vzdálenosti jako dálka, palubní deska nebo vidění do stran (zpětná zrcátka nebo krajnice silnice), pak potřebujeme mít ostré vidění na všechny tyto oblasti.

Jaké máme řešení pro bezpečné řízení, když potřebujeme brýle?

Základním faktorem je dobrá korekce zraku a volba brýlových čoček nebo vrstev, které zajišťují zvýšené pohodlí a ostrost vidění. Protože všechny brýlové čočky vypadají na první pohled stejně a na trhu existuje mnoho výrobků, ve kterých se nevyznáme, je potřeba se poradit s očním optikem na správném řešení.

Jen málo brýlí dokáže zajistit komplexní řešení, které požadujeme pro vidění v běžném životě (ochranu před oslněním, UV zářením) i zlepšení vnímání při řízení automobilu ve dne i v noci.

Jako příklad můžeme zmínit německého výrobce Rodenstock, který se specializuje na výrobu brýlových čoček vhodných pro pohodlné vidění při řízení vozidla. Pod názvem Impression Mono nebo Impression FreeSign přináší brýlové čočky splňující ty nejnáročnější požadavky na vidění během celého dne. Zajistí ostré a kontrastní vidění i při sledování bočních zrcátek, dění na krajnici nebo pohodlné sledování palubní desky v automobilu. V kombinaci s ochrannou vrstvou Solitaire Protect Balance prodlouží životnost brýlových čoček, filtruje části světla, které vedou ke snížení oslnění od protijedoucích vozidel. Mimo jiné zajišťují filtraci záření z digitálních zařízení a přispívají tak k zajištění našeho přirozeného biorytmu.

Vyberte si to správné pro vaše oči a zeptejte se vašeho očního optika.

Komentáře

Publikováno: 6.10.2016