navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Podzimní móda

Podzimní móda

Začátek podzimu je pro spoustu z nás, milovníků léta, frustrující. Teploty pomalu klesají, den se zkracuje a zářivé barvy v přírodě střídají hnědá a šedá. Chodíme za tmy do zaměstnání i z něj a během celého dne často pracujeme pod umělým osvětlením. Nejen naše nálada, ale i naše oči jsou v tomto období hodně namáhány.
Zatímco se naše šatníky začínají plnit svetry a těla obalovat vrstvami (doufejme, že jen vrstvami oblečení), na obličeji vládnou brýle výrazné i minimalistické. Aktuální vyšetření zraku doplňte i krásnou obrubou a svým sebevědomým perfektním vzhledem podzimní chmury zažeňte.

Buďte trendy

Tvary, které se v letních měsících nosily převážně na slunečních brýlích, přechází také do obrub dioptrických. Jedná se především o kulatější tvary a kombinaci různých materiálů. V kolekci Hugo Boss je například kulatý tvar rozdělen na plastovou horní polovinu a kovovou dolní polovinu. Pokud vám kulatý tvar nesluší, nezoufejte. Stále je v nabídce mnoho jiných tvarů, kterým vévodí plastové provedení. Černá, průhledná, zvířecí vzory… designérům se meze nekladou.
A pokud chcete něco opravdu originálního, zkuste dřevo. Dřevěné obruby z kolekce Woodone jsou k dostání buď v klasické podobě dřeva nebo nově v kolekci Nature také s listy pravých růží, trávou z oblasti Dolomitů, listy jilmu nebo krystaly kamene galenitu.

Decentně

Na pultech optik jsou již nějakou dobu k vidění také minimalistické obruby. Tenké titanové očnice bez šroubků nabízí Blackfin, Rodenstock, Porsche Design a další. Oslní vás nejen jejich různorodé tvary a barvy, ale hlavně jejich váha, kterou v gramech spočítáte na prstech jedné ruky.
Tenké obruby v plastovém provedení od značky adidas Sport eyewear a Esprit jsou perfektní alternativou ke klasickým plastovým brýlím. Jsou tenčí, lehčí a oživí každý outfit.

Blýskněte se

Po letech se vrací opět zdobení na brýlích. Větší kamínky i maličké krystalky mohou být zasazeny na stranici nebo očnici lemují zepředu. Třpytivé brýle má v kolekci Jimmy Choo i Dior. Ten správný lesk dodá obrubě i hrazdička mezi očnicemi. Jedná se o kovové spojení očnic nad nosníkem, které brýlím dodá sofistikovaný vzhled.

Na věky

I přesto, že vrtané brýle (brýle bez obruby, kde brýlové čočky spojuje pouze nosník a stranice) nejsou momentálně na předních stranách módních časopisů, své stoupence mají stále. S tenkou titanovou stranicí působí brýle velmi jemně a elegantně. Perfektně se hodí k příležitostem jako jsou plesy a svatby, kde je žádoucí, aby nejvýraznějším prvkem byly šaty. Pokud naopak při výběru stranic padne volba pro barevnost, i vrtané brýle mohou být zábavné. Dynamického vzhledu docílíte navíc volbou brýlové čočky s křivkou. Nadčasové vrtané brýle vyrábí například značka Silhouette, TagHeuer, Charmant.

Barevná může být nejen obruba

Úpravy brýlových čoček mohou zlepšovat funkci i vzhled. Vrstva tvrzení (zvyšuje mechanickou odolnost brýlové čočky) a antireflex (zabraňuje vysokému lesku brýlové čočky a zvyšuje propustnost pro světlo) jsou již standardem. Navíc čočky můžete mít tenčené, zabarvené po celé ploše nebo formou gradálu (postupný přechod barvy od tmavé po světlou). Především sluneční brýle, které se na horách budou hodit, můžete doladit zrcadlovou úpravou, nebo zvolit samozabarvovací čočky.

Rada nad zlato

Ne každý typ brýlové obruby je vhodný na jakoukoli brýlovou korekci. Teď konkrétně. Pokud máte dioptrie -6,0 a rádi byste zvolili tenoučkou obrubu velkého hranatého tvaru, nebude to ta správná volba. Vyšší dioptrie se sice dá ztenčit pomocí správného výběru indexu brýlové čočky (budete mít tzv. tenčené brýlové čočky), ale vždy bude lépe vypadat spíše v menší brýlové obrubě. Proto doporučujeme dát na radu svého optika, který s vámi brýle vybírá. Pokud vaše dioptrie zná, už při výběru brýlí poradí, která obruba vám sluší a navíc je také vhodná k vaší brýlové korekci.

Komentáře

Publikováno: 6.10.2016