navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Jak se správně starat o dioprické brýle

Jak se správně starat o dioprické brýle

Pečujete správně o své brýle?

Aby dioptrické brýle sloužily co nejdéle a nejlépe, je třeba dodržovat několik základních pravidel při jejich pravidelné údržbě. Nejbezpečnějším místem pro vaše brýle je, když vám pevně sedí na nose. Častou manipulací, nesprávným a ne úplně bezpečným způsobem nošení (např. pověšené na krku, uložené v kapsičce košile, umístěné ve vlasech nebo na čele) brýle velmi trpí. Místo, kde brýlím téměř nic nehrozí, je pevné pouzdro. Brýle by se nikdy neměly odkládat skly na pevný povrch, kde jim hrozí poškození. Malé škrábance ani hlubší vrypy není možné žádným způsobem odstranit.

Jak brýle dioptrické, tak sluneční, vyžadují jemné a šetrné čištění. K tomu nejvhodněji poslouží mikrovlákno s lehkým antistatickým účinkem, které krásně vyleští brýlové čočky. V případě, že se člověk vyskytuje v prašném prostředí (nebo např. u moře) je vhodnější použít vlažnou vodu s kapkou jaru jako první krok a teprve poté brýle doleštit mikrovláknem. Nejšetrnějším způsobem je čištění pomocí ultrazvuku, proto neváhejte čas od času zaskočit ke svému optikovi, který vám s radostí brýle odborně vyčistí.

Velmi škodlivý účinek na brýlové čočky mají i vysoké teploty, proto se vyvarujte jejich odkládání na rozpálenou palubní desku, především v létě. Také se nedoporučuje brýle používat například při manipulaci s troubou (může dojít k poškození vlivem horké páry). Dojde k nevratnému narušení antireflexní vrstvy a jejímu postupnému zničení a odloupnutí, což má velký vliv na kvalitu vidění.

Důležité pro správné fungování a zachování kvality vašich brýlových čoček je také absence jakéhokoli styku s barvami, laky na vlasy a jinými chemickými prostředky.

Tak jako u auta, i u brýlí, se občas něco povolí a je třeba vše zkontrolovat, dotáhnout a vyčistit. Proto neodkládejte návštěvu své optiky a dopřejte svým brýlím pravidelnou servisní prohlídku a kvalitní odbornou péči u vašeho očního optika.
Čisté a dobře sedící brýle – základ kvalitního vidění.

Komentáře

Publikováno: 14.3.2016