navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Letošní sezóna cyklistiky a in-linu

Letošní sezóna cyklistiky a in-linu

Letošní sezóna cyklistiky a in-linu pro většinu vyznavačů těchto sportů právě začíná a jak se říká: „Štěstí přeje připraveným.“ Proto popřemýšlejme, jak bychom si mohli svého sportovního koníčka – jízdu na kole či bruslích – v následujících slunečních dnech zpříjemnit a zkvalitnit.

Co si třeba pořídit nový doplněk v podobě kvalitních sportovních brýlí? Ty nám totiž mohou nejen doladit k dokonalosti náš sportovní outfit, ale především nám výrazně pomohou při ochraně našich očí. A na své oči bychom opravdu zapomínat neměli.

Proč používat sportovní brýle?

Pořídit si a hlavně pravidelně používat sportovní brýle je docela zásadní věc. Dokážeme s nimi zabránit nejen mechanickému poškození oka, ale i trvale chránit oči před nebezpečným UV zářením. Brýlové čočky vsazené do sportovních brýlí poslouží jako ochranný štít v momentě, kdy nás potká nepříjemnost v podobě pádu, letícího kamínku či švihnutí větvičky od stromu. Při jízdě naprosto nic neobvyklého. Tyto brýlové čočky by měly být zhotovené z kvalitních odolných materiálů, a to nerozbitných plastů nebo polykarbonátu.

Tyto materiály můžeme navíc obohatit o polarizační filtr, o různou škálu barev a povrchové úpravy.

Polarizační čočky poskytují více než jen sluneční ochranu a snížení oslnění. Nabízí možnost zažít svět mnohem krásnější, a to díky regulaci oslnění, 100% ochraně před UV-A a UV-B zářením, věrnému podání barev, nesrovnatelné ostrosti vidění, redukci jasu a lepšímu kontrastu.

A co vlastně polarizace znamená? Oslnění odraženým světlem je pro vaše oči nepříjemné. Když přirozené světlo dopadne na rovný a hladký povrch (vodní hladina, sníh, led, asfalt, karoserie nebo okno v autě), odrazí se a kmitá ve vodorovné rovině, čímž způsobuje nepříjemný odlesk zvaný polarizované světlo. Brýlové čočky obsahují speciální filtr, který blokuje horizontálně polarizované světlo, čímž úplně eliminuje nepříjemné a nebezpečné oslnění.

Barevných odstínů, přes které se budeme dívat, je nepřeberné množství. Například u cyklistů je velký zájem o žluté a žlutooranžové filtry, které zvyšují kontrast (dochází zde k blokování modrého světla, které se nejvíce rozptyluje) a používají se zejména za zhoršených světelných podmínek, jako je šero nebo mlha.

Moderním a účelným trendem je zrcadlová úprava na přední ploše brýlové čočky, pomocí které jsme schopni snížit propustnost pro sluneční světlo o dalších 20 %. Lze ji tedy doporučit do prostředí s velmi intenzivním slunečním zářením, kde hrozí velké riziko oslnění.

Z povrchových úprav zmiňme ještě i antireflexní vrstvy, které snižují tvorbu odlesků na optických plochách čoček a tím zvyšují propustnost pro viditelné světlo, což nepochybně zvyšuje efektivitu vlastní korekce. Antireflexní úprava může být nanesena oboustranně nebo jen na zadní ploše čočky a měla by patřit do „základní výbavy“ především u dioptrických sportovních brýlí.

Sportovní brýle lze pořídit v nedioptrické podobě či zhotovit s potřebnou korekcí (tzn. s dioptrickými skly), kdy nositel odbourá handicap v podobě zrakové vady, zkvalitní své vidění a tím dokáže snáze vylepšit své sportovní výkony.
V dnešní době si v optice můžete vybrat z široké řady sportovních obrub a následně do nich nechat zasadit brýlové čočky s potřebnou dioptrickou hodnotou. Do velmi zakřivených obrub je poté nutné objednat čočky vyrobené speciální technologií, díky které je na základě individuálních vstupních parametrů (dioptrické hodnoty, prohnutí a náklon obruby) zachováno co nejvěrnější zobrazení bez zkreslení.

Druhou možností je výběr sportovní obruby, u které se nabízí varianta vsazení dioptrického klipu či vsadky. Tyto typy obrub lze navíc pořídit s výměnnými barevnými fóliemi a tak si dokážete sami snadno přeměňovat odstíny ochranného štítu podle aktuálních světelných podmínek.

Více možností

Pokud vás předchozí nabídka nezaujala, je možné vyzkoušet určitě kombinaci sportovních nedioptrických brýlí a kontaktních čoček. Zeptejte se ve vaší optice na možnost aplikace kontaktních čoček a jejich následné užití při vaší oblíbené sportovní aktivitě. Optik či optometrista vám podrobně zodpoví všechny vaše otázky a dobře poradí, která varianta bude v následující sezóně pro vás ta nejvhodnější.

Komentáře

Publikováno: 14.3.2016