navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Jarní móda

Jarní móda

I přesto, že dioptrické brýle tvoří 90 % veškerého prodeje brýlí, jsou to sluneční brýle, které bývají s příchodem nové sezóny (ať už letní nebo zimní) vyzdvihovány a zaplňují inzertní stránky módních časopisů. Sluneční brýle se řadí vedle kabelek, drobného koženého zboží, šál a opasků k důležitým módním doplňkům charakterizujícím naši osobnost i náš samotný postoj k životu. Ať jste optimistou nebo zarytým pesimistou, kterému jsou jakékoli trendy ukradené, sluneční brýle mají i další funkci, pro kterou stojí za to alespoň jedny po ruce vždycky mít. Ochrání váš zrak před nepříznivým slunečním UV zářením, které poškozuje tkáně uvnitř oka a jeho působení neprospívá ani očnímu okolí. Kdo by chtěl na své tváři dobrovolně podporovat tvorbu pigmentových skvrn a vrásek mhouřením očí?

Ale teď už zpět k tvarům a barvám, jež budou charakteristické pro brýle na jaře a v létě letošního roku. V porovnání s minulou sezónou se velká změna nekoná, spousta inovovaných i zcela nových loňských trendů bude žádaná i nyní.

Moderní tvar kočičích očí je neskutečně okouzlující a vždy elegantní. Stává se základním tvarem jakýchkoli brýlí každé sezóny a představuje evergreen, který zřídkakdy vypadne z kolekcí nejslavnějších návrhářů. S tvarem těchto brýlí bude vaše tvář vypadat šťastněji. Aktuálně jsou vylepšeny moderními prvky, lesklým zdobením i pestrým výběrem barev. Výjimkou u těchto rámů není ani kulaté sklo, popřípadě kovová hrazdička nad nosníkem spojující obě kočičí očnice.

Kulaté tvary brýlí budou dalším pokračujícím a stále tolik oblíbeným trendem. Kombinací hnědých odstínů a silnějších rámů dosáhnete retro stylu, svěžími barvami a tenkým kovovým orámováním naopak nadčasové elegance. K nejžhavějším potiskům bude také patřit želvovina, kombinace černé a bílé i zvířecí vzory.

Letos bude také dovoleno třpytit se. Flitry orámované sluneční brýle se objevily v nejedné kolekci. Lesklými krystalky může být osázena celá očnice, její část nebo mohou být z větších kousků vytvořeny květinové ornamenty.

Barvy brýlových čoček budou velmi různorodé. Opravdu tmavé odstíny, typické pro zimní období, budou nyní vystřídány světlejšími i ombré efektem. I přesto bude mít klasická černá barva stále na brýlových sklech své nezastupitelné místo. Zrcadlová úprava bude stejně jako loni žhavým efektem dotvářejícím jakýkoli tvar brýlových obrub ať už ve stříbrné nebo různých odstínech modré.

Barevná škála samotných obrub slunečních brýlí bude široká. Zvolit můžete průhledný plast, který se od laboratorních brýlí bude lišit pouze vhodně zvoleným odstínem skla.

Vedle nešlápnete ani s matnými obrubami. Mat se stává velmi populárním a objevuje se také v architektuře, na automobilech nebo třeba lacích na nehty.

Pastelové kombinace barev podtrhnou ženskost, a pokud v sobě máte alespoň kousek bohémského smýšlení, budou pro vás tím pravým.

Ať už zvolíte sluneční brýle v jakékoli barevné i materiálové kombinaci, jedno je jisté. Měly by být velké. To, že vám budou zakrývat půl obličeje, není vůbec na škodu. Můžete jimi zamaskovat známky probdělé noci a věřte, že za takové brýle se ze žádného směru ani kousek slunečního paprsku nedostane. Oversized trend je patrný také na oblečení a jak řekl jeden zahraniční redaktor módního magazínu: „Next season, go big or go home.“

Pro muže

Pilotky – aviatorky jsou legendární sluneční brýle vyvinuty zejména pro potřeby letců před druhou světovou válkou. V 60. a hlavně v 80. letech minulého století se staly důležitou součástí image světových celebrit a od té doby jejich popularita raketově rostla. V 21. století se klasický kapkovitý tvar pilotek transformuje do tvarů kulatějších a typický kov je pro ně často vystřídán plastem. Vzniká tak moderní retro styl, který se hodí jak k oblekům, tak na volnočasové aktivity.

Dalším pánským hitem jsou brýle browlines. Jedná se o inovaci velmi populárních brýlí z 50. a 60. let, kdy horní část obruby je silnější než spodní část a simuluje tak druhé obočí nebo zdůrazňuje přírodní obočí nositele. Browlines zažily renesanci kolem roku 2010 se vzrůstající popularitou retro stylu i hipsterské kultury. Aktuálně se na brýlích objevují kovové detaily, zářivé barvy a textury, nebo třeba barevná či zrcadlová brýlová skla.

Další trendy jsou unisexové a zmíněné již výše. Patří k nim kulaté tvary, želvovinové vzory, zrcadlová skla a kombinování různých materiálů na jedné obrubě.

Komentáře

Publikováno: 14.3.2016