navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Brýle a dovolená

Brýle a dovolená

S myšlenkou jak, kde a s kým strávíme jedny z nejhezčích dní v roce si zřejmě občas pohrává každý z nás a s blížícím se termínem se objevují už i konkrétnější představy o dovolené a přichází doba příjemného těšení se a příprav. Každý to máme trošku jinak, někdo dá přednost pobytu u moře, jiný zavítá do vzdálených hor a další z nás budou poznávat a objevovat krásy přírody hned za humny.

Podcenit takovou přípravu na dovolenou se určitě nevyplácí, i když na druhou stranu i sebedokonalejší plán mohou náhle změnit okolnosti, které se předpokládat nedají. Každý už určitě zažil, že ne všechny dovolené končí vzpomínkami na to nej nej.

Ať už zvolíme jakýkoliv typ dovolené, přemýšlíme, co všechno budeme potřebovat pro její nekomplikovaný průběh. Nikdo nechce nic zanedbat, přece jen platí – kdo je připravený, není překvapený. Je pro nás naprosto samozřejmé, že si k moři nakoupíme celou řadu ochranných krémů, na hory pláštěnku, na kolo kvalitní helmu, větrovku, … Ale bylo by velmi dobré myslet předem i na svoje oči! Přece jen takový zánět spojivek způsobený nadměrnou expozicí slunečního záření nebo lovení mušek z očí při podvečerní projížďce na kole, jsou jistě okamžiky, které dokážou pěkně pokazit náladu. Zkusme se jich tentokrát vyvarovat a najít v rozpočtu položku na zakoupení kvalitních slunečních, sportovních či ochranných brýlí. Pokud s nimi budeme dobře zacházet, mohou nám sloužit několik sezón.

Milovníci moře a slunce na sluneční brýle s sebou většinou nezapomenou. Přece jen ostré slunce dokáže být tak nepříjemné, že po slunečních brýlích sáhne i jejich největší odpůrce. Mějte ale na paměti, že ne všechny sluneční brýle mají 100% UV filtr a dokonalé optické zobrazování. Levné sluneční brýle z drogerie nebo od stánkaře sice mohou na první pohled obstojně vypadat, ovšem kritéria dokonalé ochrany očí splní asi těžko. Takové tmavě zabarvené nekvalitní sluneční brýle mohou oči spíše poškodit, než je chránit. Zornice se za tmavými skly vždy roztáhne a oko pak samozřejmě pohltí daleko více škodlivého záření. To zanechá v našich očích za každý pobyt na slunci drobné a pozvolné změny, které jsou nevratné a časem díky nim může dojít k trvalému poškození zraku. Nezapomínejme, že v Evropě je jednou z nejčastějších příčin slepoty věkem podmíněná makulární degenerace, kterou trpí 50% populace ve věku nad 60 let. Rizikovým faktorem pro vznik této civilizační nemoci je vystavování se UV A a UV B záření. Proto si opravdu chraňte svůj zrak kvalitními slunečními brýlemi, které mají dostatečně vysoký UV filtr a také kvalitní zobrazování bez optických vad a zkreslení, protože jen takové splňují kritéria ochrany zraku. Navíc takové dívání bude pohodlné a nebude vás obtěžovat bolest hlavy. V každé dobré oční optice vám kvalifikovaný oční optik dobře poradí, na co při výběru myslet a co nezanedbat. Brýle by neměly jen dobře vypadat, ale především by měly sloužit jako ochranná pomůcka.

Sportovci, ať už běžci, lyžaři, tenisté, cyklisté, … vybírají brýle podle potřeb a prostředí, ve kterém se pohybují. Existuje celá řada sportovních brýlí, které mají spoustu vychytávek. Lze u nich například měnit sklon nastavení brýlových skel, zvolit si způsob uchycení na hlavě, tzn. že můžeme volit mezi klasickými stranicemi nebo sportovní gumovou páskou. V dobrých sportovních brýlích lze navíc víceúčelově vyměňovat zorníky podle počasí, tmavé při slunečných dnech a čiré nebo rozjasňovací za okolností, že se nám slunce rozhodlo neukázat.

Takovéto téměř dokonalé brýle vám při vašem oblíbeném sportu pomohou dosáhnout lepších výsledků, a pokud vám o výsledky nejde, tak dobrý pocit v nich budete mít určitě. Jednorázovou investici navíc rozpočítáte do několika sportovních sezón.

V široké nabídce slunečních brýlí jsou i takové, které mají vsazena polarizační sluneční skla. Ocení je především řidiči a rybáři, neboť jejich příjemnou vlastností je potlačení odlesků a odrazů od vodní hladiny nebo třeba mokré vozovky. Jsou lidé, které tato vlastnost osloví natolik, že při koupi nových slunečních brýlí už nechtějí jiné.

Osvěta o škodlivosti UV záření je dnes velmi aktuální, proto se naučte kromě své kůže chránit před škodlivými slunečními paprsky i svoje oči, nebudete určitě litovat!

Komentáře

Publikováno: 3.6.2015