navštivte kvalitního optika ve své lokalitě
NAŠE VIZE
ODBORNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků pracují pracovníci s příslušnou odbornou kvalifikací.

ORIGINALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků nabízíme brýlové čočky a kontaktní čočky renomovaných dodavatelů.

KVALIFIKACE
V prodejnách kvalitních očních optiků provádíme měření zraku – optometrii na profesionálním vybavení, s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a s garancí správného, pohodlného vidění.
PŘESNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků zhotovujeme brýlové zakázky dle závazných a schválených norem společenstva očních optiků a optometristů.

SOLIDNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků dbáme na to, aby každá cena byla přesně vykalkulována a tato kalkulace dodržena.

INDIVIDUALITA
V prodejnách kvalitních očních optiků přistupujeme individuálně ke zvládnutí Vaší zrakové pohody za každé situace, ve které se můžete ocitnout.
KOMPETENCE
V prodejnách kvalitních očních optiků se všichni zavazujeme k neustálému vzdělávání a sledování nejnovtějších trendů a poznatků v oční optice.

SPOLEHLIVOST
V prodejnách kvalitních očních optiků se vždy můžete spolehnout na naše zkušenosti, podle kterých vybíráme řešení pro Vás.

DŮVĚRYHODNOST
V prodejnách kvalitních očních optiků si vážíme důvěry, kterou v nás vkládáte a ta je zavazující pro zpracování Vaší zakázky.

Brýlové čočky kvalitně nebo levně?

Brýlové čočky kvalitně nebo levně?

Proč mají brýlové čočky na trhu tak rozdílné ceny, proč jsou některé ve slevě i 70%. Pohled na kvalitu brýlových čoček soudním znalcem oboru oční optika a optometrie.

Zrak je asi 80% všech informací, které náš organizmus dnes a denně zpracovává. Mít kvalitní vidění je základem pro každodenní orientaci doma, venku, za volantem, při čtení, u počítače, sportu, atd. Vidět je jedním z největších darů a schopností našeho organizmu. Vidět je často otázkou soběstačnosti, společenského uplatnění a náplně života. Je až s podivem jak v běžném životě hazardujeme se zrakem, např. při sportovních aktivitách, práci na zahradě, rekonstrukci domu, či bytu. O tom, jak je těžké ztratit zrak v průběhu života mohou mluvit pacienti po úrazech nebo také ti, kteří při nedávné aféře požili pančovaný alkohol. Správné změření zraku a následně vhodně vybrané obruby a brýlové čočky mohou být základem pro nerušené, komfortní a spolehlivé vidění. Informace a vše okolo nás se zrychluje. Více jezdíme autem. Více používáme PC, tablety a chytré telefony, více čteme drobné písmo. Náš zrakový systém není na tak vysoké zatížení fyziologicky připraven. Ještě před 50 lety bylo zatížení zraku na 40% toho dnešního. Zrak se nestihl dostatečně adaptovat na tzv. digitální dobu. Je celkem přirozené, že na těžkou práci (náš zrak skutečně někdy doslova dře) si člověk pořídí vhodné a kvalitní pomůcky. Je překvapující, že dokážeme utratit mnoho financí za méně významné nebo pro život zbytečné věci, a na očí a zrak celkem zapomínáme. Zapomínáme si pořídit kvalitní sluneční brýle, aby nás chránili před UV zářením. Zapomínáme si koupit kvalitní brýle, aby nás u PC nebolela hlava a oči. Zapomínáme si koupit kvalitní brýle do auta.

Proč jsou tedy na trhu tak rozdílné ceny brýlí? Odpověď není vůbec těžká. Rozdíl je v tom, do jaké míry je nositel brýlí schopen a ochoten přiznat, jak je pro něj kvalitní a pohodlné vidění důležité.

Každý z nás je individuální. Pokud si kupujeme boty, zohledňujeme velikost a tvar, pokud si pořizujeme oblečení, zajímá nás velikost, střih, materiál. Ještě více detailů bychom měli zhodnotit při výběru brýlí: vzdálenost očí od sebe, vzdálenost obruby od očí, sklon vůči obličeji, jaký má obruba tvar a jak je prohnutá. Podstatné je také to jak zrak během dne zatěžujeme. Někdo více čte, jiný více jezdí autem a další potřebuje vice sedět u počítače. Moderní a kvalitní brýle se dokáží přizpůsobit každodenním požadavkům.

Malé přirovnání. Kdyby se dnes ještě vyráběla Škoda 120 MB, určitě by nás dokázala dovést do cílové stanice. Otázka je, jak by vyhovovala dnešnímu provozu, bezpečnosti, spolehlivost, individuální potřebě řidiče a spolujezdců, pohodlí a komfortu. Vedle ní byste potom postavili třeba nového Rapida. Tak dnes vypadá také český trh s brýlemi a brýlovými čočkami. Na jedné straně moderní, plně individuální a dnešní době přizpůsobené brýlové čočky a brýle. Na straně druhé technologicky vývojově 15 – 20 let staré typy např. progresivních brýlových čoček. Takto starých produktů jsou dnes plné sklady. Tyto vývojově starší typy brýlových čoček se často nabízí v různých slevových akcích.

Pokud někdo nosí celodenně brýle (14 hod.) je to téměř 5 000 hod. za rok. Jen těžko budeme hledat něco jiného, co potřebujeme tak nezbytně ke svému životu, a přitom to tak intenzívně používáme.

Brýle mají splnit nejenom pohodlné, bezpečné a komfortní vidění, ale také mají doplnit osobnost nositele. Díky modernímu vzhledu a materiálu jsou dnes brýle skutečným doplňkem a někdy dokonce klenotem.

 

Z pohledu soudního znalce, který se setkává s nespokojeností nositele vybraných brýlí lze vyvodit některé typické situace:

1. Zákazník nedostal vhodné informace při výběru – dost často za pultem nestál optik – doporučuji chodit do osvědčených optik s tradicí a se znalostí majitele a personálu. Jednoduše podle hesla: můj lékař, můj právník, můj optik a optometrista.

2. Zákazník se orientoval jen podle slev a ceny. Není možno za nízké ceny dostat vysokou kvalitu. To platí obecně. Mnoho zboží kvalitu nevidělo. Jednoduše podle hesla: nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat moc levné věci.

3. Zákazník nevzal do úvahy odborné poradenství a nutnost individuálních parametrů pro pohodlné brýle. Je potřeba si uvědomit, že dnes při různém pracovním vytížení nejsou brýle, které by vyhovovali na 100% všem požadavkům. Tak jak jsou boty na doma, na sport nebo do společnosti je nutné vnímat i potřeby na brýle a vidění.

4. Samozřejmě jsou případy, kdy skutečně došlo k technologické nebo výrobní vadě. Zákon dává 24 měsíců záruku. Existují kvalitní optiky, které na některé produkty dokážou záruku prodloužit na tři roky. Kvalitní oční optika dovede reklamaci spolu s dodavatelem vyřešit ke spokojenosti obou stran. Kvalitní optika nabídne bezpečnostní balíček, který Vám chrání brýle v případě, že jste si je sami poškodili nebo ztratili.

Komentáře

Publikováno: 2.12.2014